FS50R12W1T7B11BOMA1
INFINEON
INFINEON SP002952274
image shown is a representation only
FS50R12W1T7B11BOMA1
Description: SIXPA.IGBT-MOD 1200V 50A EASY1B Supplier: INFINEON Matchcode: FS50R12W1T7_B11 Rutronik No.: IGBT2765 Unit Pack: 24 MOQ: 24 package: EASY1B-2 Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
50 A
td(on)
100 ns
P(tot)
175 W