FS25R12W1T7PB11BPSA1
INFINEON
INFINEON SP004221176
image shown is a representation only
FS25R12W1T7PB11BPSA1
Description: SIXPA.IGBT-MOD 1200V 25A EASY1B Supplier: INFINEON Matchcode: FS25R12W1T7P_B11 Rutronik No.: IGBT3017 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: EASY1B-2 Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
25 A
td(on)
50 ns
P(tot)
175 W