FP35R12KT4BPSA1
INFINEON
INFINEON SP005422428
image shown is a representation only
FP35R12KT4BPSA1
Description: 3PH-PIM 1200V 35A ECONO2 Supplier: INFINEON Matchcode: FP35R12KT4 Rutronik No.: IGBT3065 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: ECONO2 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
35 A
td(on)
70 ns
td(off)
210 ns
P(tot)
150 W