FP15R12W1T7B11BOMA1
INFINEON
INFINEON SP003021898
image shown is a representation only
FP15R12W1T7B11BOMA1
Description: 3PH-PIM 1200V 15A EASY1B-2 Supplier: INFINEON Matchcode: FP15R12W1T7_B11 Rutronik No.: IGBT2680 Unit Pack: 24 MOQ: 24 package: EASY1B-2 Packaging: TRAY
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1200 V
I(C)
15 A
td(on)
30 ns
P(tot)
175 W