BTT61002ERAXUMA1
INFINEON
INFINEON SP001682672
image shown is a representation only
BTT61002ERAXUMA1
Description: 2xHSS 100mOhm 24V TDSO-14 Supplier: INFINEON Matchcode: BTT6100-2ERA Rutronik No.: ICIFP46330 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: TDSO-14 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Automotive
AEC-Q(100)
Mounting
SMD
Package
TDSO-14
Channels
2
R(on,typ)/Ch
100 mOhm
V(op,min)
5 V
V(op,max)
36 V
I(lim,max)/Ch
2,6 A
Diagnostics
yes
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Technology
PROFET+24V
OL Detection
y Y/N/NA/NAN
V(in,min)
-0,3 V
V(in,max)
6 V
V(op,abs,max)
65 V
t(off)
70 µs
T(j,min)
-40 °C
T(j,max)
150 °C