HFV6-G/12-HST-R
HONGFA
HONGFA 45185990035
image shown is a representation only
HFV6-G/12-HST-R
Description: Autom THT 12DC 35A 1NO Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFV6G12HSTR Rutronik No.: REL10908 Unit Pack: 120 MOQ: 600 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
12 V
Coil resistance
124 Ohm
P(N) coil
0 mW
Switch current
35 A
Switch volt[AC]
0 V[AC]
Switch volt[DC]
15 V[DC]
Contact materia
AGSNO2
Switch freq.
0 MHz
Length
22.8 mm
Width
15.3 mm
Height
25 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm