HFD2/024-M-D
HONGFA
HONGFA 45374230678
image shown is a representation only
HFD2/024-M-D
Description: Signal Relay THT 2C 3A 24V Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD2024MD Rutronik No.: REL8710 Unit Pack: 25 MOQ: 4000 package: 25 Packaging: BOX
Find Alternatives
Coil voltage
24 V
Coil type
MONOSTABLE
Chg.over
2
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
Package
25
Switch current
3 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGgold
Switch freq.
0 MHz
Length
20.2 mm
Width
10.2 mm
Height
10.6 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm
Approvals
UL
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
27 weeks
Alternatives
NF FORWARD
NF FORWARD ST2002C24W
ST2002C24W
Electromechanical Components
  • Signal THT 2CO 2A 24DC