HFD2/012-M
HONGFA
HONGFA 45374230685
image shown is a representation only
HFD2/012-M
Description: SIGNAL THT 2CO 3A 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HFD2012M Rutronik No.: REL10909 Unit Pack: 25 MOQ: 4000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Coil voltage
12 V
Coil type
MONOSTABLE
Normaly open
0
Chg.over
1
Normaly closed
0
Coil resistance
720 Ohm
P(N) coil
200 mW
No. of coils
1
Switch current
3 A
Switch volt[AC]
250 V[AC]
Switch volt[DC]
220 V[DC]
Contact materia
AGPDAG
Switch freq.
0 MHz
Length
20.2 mm
Width
10.2 mm
Height
10.6 mm
Technology
THT
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
Diameter
0 mm
Approvals
UR
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BOX
Automotive
NO
Supplier Part
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
26 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
OMRON
OMRON G6SK212DC
G6SK212DC
Electromechanical Components
  • SIGNAL RELAY 12V THT 2A 2CO