HF7FD/012-1ZST(610)
HONGFA
HONGFA 45274340373
image shown is a representation only
HF7FD/012-1ZST(610)
Description: POWER THT 20A 1CO 12DC Supplier: Hongfa Europe GmbH Matchcode: HF7FD/012-1ZST(610) Rutronik No.: REL10476 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Coil voltage
12 V
Coil resistance
400 Ohm
P(N) coil
360 mW
Switch current
20 A
Switch volt[AC]
277 V[AC]
Switch volt[DC]
28 V[DC]
Contact materia
AGSNO
Switch freq.
0 MHz
Length
22 mm
Width
16 mm
Height
16.6 mm
Isol. voltage
0 kV
Protection clas
IP67
Diameter
0 mm