HKC49SM-4.9152MHZ-43088-R3V1
HKC
HKC HKC49SM-4.9152MHZ-43088-R3V1
image shown is a representation only
HKC49SM-4.9152MHZ-43088-R3V1
Description: HKC49SM 4,915200M 18pF 50ppm Supplier: HKC Matchcode: Q4,915200 MHZ HC49US-SMD Rutronik No.: QUARZ9894 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: HC49US-SMD Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
4.9152 MHz
Pins/ Pads
4
Tolerance
+/-50 ppm
Temp.range
-40+85 °C
Stabil./ Temp.
+/-50 ppm
Load capacity
18 pF
Height
4.1 mm
Width
3.81 mm
Length
10.16 mm
Type
SMD
ESR max.
50 Ohm