FSP500-50FDB (9PA500CB09)
FSP
FSP500-50FDB (9PA500CB09)
Description: 500W Industrial Flex ATX Power Supply Supplier: FSP Matchcode: FSP500-50FDB (9PA500CB09) Rutronik No.: DISPSU1301 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
PSU standard
ATX
Medical
N Y/N
Fanless
N Y/N
Redundant
Industrial
Y Y/N
Max.output pwr
500 W
Input voltage
264 V
Output voltage
12 V
Input frequency
50 Hz
PCIe 6
NONE
PCIe 6+2 pin
NONE
4 pin 3,5 inch
1
4 pin 5,25 inch
2
15 pin SATA
1
ATX
24PIN
12V P4/P8
P4
Fan control
Active PFC
Operating temp.
0 to 50 °C
Oper.humidity
85 %
Width
150.00 mm
Length
140.00 mm
Height
86 mm