FSP500-50AAC (9PA500C708)
FSP
FSP FSP500-50AAC (9PA500C708)
image shown is a representation only
FSP500-50AAC (9PA500C708)
Description: 500W ATX PS/2 IPC Power Supply Supplier: FSP Matchcode: FSP500 Rutronik No.: DISPSU1279 Unit Pack: 1 MOQ: 1 Packaging: BOX
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
PSU standard
ATX
Medical
N Y/N
Fanless
N Y/N
Redundant
Industrial
Y Y/N
Max.output pwr
500 W
Input voltage
264 V
Output voltage
12 V
Input frequency
63 Hz
PCIe 6
NONE
PCIe 6+2 pin
NONE
4 pin 3,5 inch
4 pin 5,25 inch
15 pin SATA
ATX
12V P4/P8
Fan control
Active PFC
Operating temp.
0 to 40 °C
Oper.humidity
90 %
Width
150.00 mm
Length
140.00 mm
Height
86 mm