FB2508-B380/340-25
FAGOR
FAGOR FB2508-B380/340-25
image shown is a representation only
FB2508-B380/340-25
Description: BRIDGE-RECT. 25A 800V FB Supplier: FAGOR Matchcode: FB2508-B380/340-25 Rutronik No.: BG3139 Unit Pack: 1 MOQ: 500 package: FB Packaging: BOX
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
25 A
U(RRM)
800 V
Package
FB
Packaging
BOX
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I²t
450 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
300 A
Automotive
NO
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Thailand
ABC-Code
A
Supplier Lead time
34 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY GBPC2508W-E4/51
GBPC2508W-E4/51
Semiconductors
  • BRIDGE-RECT. 1-PH 25A 800V...
  • package: GBPC-W
  • Packaging: BULK
Topseller
VISHAY
VISHAY GBPC2506W-E4/51
GBPC2506W-E4/51
Semiconductors
  • BRIDGE-RECT. 25A 600V GBPC-W