HCM1305-2R2-R
EATON
HCM1305-2R2-R
Description: HCM1305 2,2uH 20A 20% Supplier: Eaton Electronics Matchcode: INDC2,2U20% Rutronik No.: IND16752 Unit Pack: 400 MOQ: 800 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Current rated
20000 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
32000 mA
R(DC)typ.
0.0046 Ohm
R(DC)max.
0.00529 Ohm
Length
13.3 mm
Width
12.2 mm
Height
5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C