FP1007R6-R15-R
EATON
FP1007R6-R15-R
Description: FP1007 150nH 61A 10% WWT Supplier: Eaton Electronics Matchcode: INDC0,15U10% Rutronik No.: IND18642 Unit Pack: 100 MOQ: 700 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.15 µH
Mounting
SMD
Current rated
61000 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
60000 mA
R(DC)typ.
0.00029 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Length
10.5 mm
Width
8 mm
Height
7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C