DR74-R33-R
EATON
DR74-R33-R
Description: DR74 0,33uH 6260mA 20% WWT Supplier: Eaton Electronics Matchcode: INDC0,33U20% Rutronik No.: IND18551 Unit Pack: 1100 MOQ: 1100 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.33 µH
Mounting
SMD
Current rated
6260 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.0074 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.6 mm
Width
7.6 mm
Height
4.35 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C