TAEL-25N-V-T/R
DIPTRONICS
DIPTRONICS TAEL-25N-V-T/R
image shown is a representation only
TAEL-25N-V-T/R
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
THT
Contact type
SPST-NO
Model Construct
Straight
Operating force
2.0 N
Ground
No Y/N
Sealing
IP40
max.I / Switch
25 mA
max.Volt/Switch
24 DC V
Operating temp.
-40 to 85 °C
Illuminated
No Y/N
Dimension
6,0x3,5 mm
Total high/long
H2,5 mm
Actuator size
0.8 mm