RM3AF-10R-V-T/R
DIPTRONICS
DIPTRONICS RM3AF-10R-V-T/R
image shown is a representation only
RM3AF-10R-V-T/R
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Termination
SMT
Code
BCD
Plating
Au
No.of poles
1
No.of positions
10
Model construct
Straight
Stop position
No Y/N
Ground
No Y/N
Sealing
IP00
max. I/ Switch
25 mA
Width
9.9 mm
Operating temp.
-25 to 80 °C
Height
3.5 mm
Length
10 mm
Operating life
20000 cycles
Pitch
2.5 mm