P6SMBJ170A L268F
DIOTEC
DIOTEC P6SMBJ170A L268F
image shown is a representation only
P6SMBJ170A L268F
Description: TVS-DIODE UNI 0,6KW 210V SMB Supplier: DIOTEC Matchcode: P6SMBJ170A L268F Rutronik No.: DTRL15432 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SMB Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMB
PowerDissipati
0.6 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
210 V
Automotive
NO
Clamping voltag
275 V
Stand-off V Vwm
170 V
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY SMBJ16D-M3/H
SMBJ16D-M3/H
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...
  • package: SMB
  • Packaging: REEL
Topseller
YAGEO
YAGEO P6SMB550CA/TR13
P6SMB550CA/TR13
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB