P4SMAJ28A
DIOTEC
DIOTEC P4SMAJ28A
image shown is a representation only
P4SMAJ28A
Description: TVS-DIODE UNI 0,4KW 28V SMA Supplier: DIOTEC Matchcode: P4SMAJ28A Rutronik No.: DTRL12111 Unit Pack: 7500 MOQ: 7500 package: SMA Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SMA
PowerDissipati
0.4 kW
Application
UNIDIRECTI
Breakdown-V(BR)
33 V
Automotive
NO
Clamping voltag
45.4 V
Stand-off V Vwm
28 V
Serie
P4SMA
Tolerance
5 %