LDI1117-1.5H
DIOTEC
DIOTEC LDI1117-1.5H
image shown is a representation only
LDI1117-1.5H
Description: LDO VREG 1,5V 1% SOT-223 Supplier: DIOTEC Matchcode: LDI1117-1.5H Rutronik No.: STVREG1328 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: SOT-223 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
LOWDROP
Mode
POS
Output Voltage
1.5 V
Tolerance
1 %
Op.Temp R.min
-40 °C
Op.Temp R.max
125 °C
Quiescent curre
5 mA