DI78L3.3ZAB
DIOTEC
DIOTEC DI78L3.3ZAB
image shown is a representation only
DI78L3.3ZAB
Description: LDO VREG 3,3V 0.1A 5% SOT-92 Supplier: DIOTEC Matchcode: DI78L3.3ZAB Rutronik No.: STVREG1360 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: SOT-92 Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
LOWDROP
Mode
POS
Output Voltage
3.3 V
Output current
0.1 A
Tolerance
5 %
Op.Temp R.min
-40 °C
Op.Temp R.max
125 °C