DI62063.3S1
DIOTEC
DIOTEC DI62063.3S1
image shown is a representation only
DI62063.3S1
Description: LDO VREG 3.3V 0.2A 1% SOT23 Supplier: DIOTEC Matchcode: DI62063.3S1 Rutronik No.: STVREG1103 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Type
LOWDROP
Mode
POS
Output Voltage
3.3 V
Output current
0.2 A
Tolerance
1 %
Op.Temp R.min
-40 °C
Op.Temp R.max
85 °C