BZX84C5V1
DIOTEC
DIOTEC BZX84C5V1
image shown is a representation only
BZX84C5V1
Description: Z-DIODE 0,3W 5,1V 5% SOT23 Supplier: DIOTEC Matchcode: BZX84C5V1 Rutronik No.: DZ10017 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
U(Z)
5.1 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA