BZT52C4V3
DIOTEC
DIOTEC BZT52C4V3
image shown is a representation only
BZT52C4V3
Description: ZENER DIODE 0,5W 4,3V SOD-123F Supplier: DIOTEC Matchcode: BZT52C4V3 Rutronik No.: DZ12417 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD-123F Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
U(Z)
4.3 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
109 mA
Package
SOD-123F
Supplier Lead time
8 weeks
Alternatives
VISHAY
VISHAY TZMC4V3-GS08
TZMC4V3-GS08
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 4,3V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZX584C4V3_R1_00001
BZX584C4V3_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,2W SOD - 523
  • package: SOD-523
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZT52-B4V3_R2_00001
BZT52-B4V3_R2_00001
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123