BZT52C12
DIOTEC
DIOTEC BZT52C12
image shown is a representation only
BZT52C12
Description: Z-DIODE 0,5W 12V 5% SOD123 Supplier: DIOTEC Matchcode: BZT52C12 Rutronik No.: DZ10015 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD123 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
12 V
P(tot)
0.5 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD123
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
8 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
PANJIT
PANJIT MMSZ5242B_R1_00001
MMSZ5242B_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 12V 5% SOD123