BY550-100
DIOTEC
DIOTEC BY550-100
image shown is a representation only
BY550-100
Description: SI-DIODE 5A 100V DO201 Supplier: DIOTEC Matchcode: BY550-100 Rutronik No.: DLGL5232 Unit Pack: 1250 MOQ: 1250 package: DO201 Packaging: AMMOPACK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
5 A
V(RRM)
100 V
U(F)
1 V
T(j)max
175 °C
I(FSM)
220 A