ZXTP05120HFFTA
DIODES INC
ZXTP05120HFFTA
Description: PNP DARLINGTON 120V 1A SOT23F Supplier: DIODES INC Matchcode: ZXTP05120HFF Rutronik No.: TDSTD8979 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23F Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
SOT23F
Polarisation
PNP
I(C)
1 A
V(CEO)
120 V
Current gain
14000
P(tot)
0.84 W
V(CBO)
140 V