BZX84C4V7W-7-F
DIODES INC
DIODES INC BZX84C4V7W-7-F
image shown is a representation only
BZX84C4V7W-7-F
Description: Z-DIODE 0,3W 4,7V 5% SOT323 Supplier: DIODES INC Matchcode: BZX84C4V7W Rutronik No.: DZ11601 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT323 Packaging: REEL
Find Alternatives
U(Z)
4.7 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOT323
Supplier Lead time
10 weeks
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZX84C4V7_R2_00001
BZX84C4V7_R2_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT BZX84C4V7_R1_00001
BZX84C4V7_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23