LM4040B25FTA
DIODES INC
DIODES INC LM4040B25FTA
image shown is a representation only
LM4040B25FTA
Description: 2,5V µPWR V-REF 0,2% SOT23-3 Supplier: DIODES INC Matchcode: LM4040B25FTA SP Rutronik No.: ICSPR9028 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23-3 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Drift
100 ppm/°C
V out
2.5 V
Top(min)
-40 °C
Top(max)
125 °C