BZX84C8V2-7-F
DIODES INC
DIODES INC BZX84C8V2-7-F
image shown is a representation only
BZX84C8V2-7-F
Description: Z-DIODE 0,3W 8,2V 5% SOT23 Supplier: DIODES INC Matchcode: BZX84C8V2 Rutronik No.: DZ8543 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
Find Alternatives
U(Z)
8.2 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOT23
Supplier Lead time
10 weeks
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZT52-C8V2_R1_00001
BZT52-C8V2_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W 8,2V 5% SOD123