BZX84C27-7-F
DIODES INC
DIODES INC BZX84C27-7-F
image shown is a representation only
BZX84C27-7-F
Description: Z-DIODE 0,3W 27V 5% SOT23 Supplier: DIODES INC Matchcode: BZX84C27 Rutronik No.: DZ8554 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOT23 Packaging: REEL
U(Z)
27 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
2 mA
Automotive
NO
Country
China
Supplier Lead time
10 weeks
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
PANJIT
PANJIT MMSZ5254B_R1_00001
MMSZ5254B_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 27V 5% SOD123
  • package: SOD123
PANJIT
PANJIT MMSZ5254B_R1_00301
MMSZ5254B_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W SOD - 123
  • package: SOD-123
VISHAY
VISHAY TZMC27-GS08
TZMC27-GS08
  • Z-DIODE 0,5W 27V 5% MINIMELF
  • package: MINIMELF
PANJIT BZX84C27_R1_00001
BZX84C27_R1_00001
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
VISHAY
VISHAY ZMY27-GS18
ZMY27-GS18
  • Z-DIODE 1,0W 27V 5% MELF