BZT52C3V3T-7
DIODES INC
DIODES INC BZT52C3V3T-7
image shown is a representation only
BZT52C3V3T-7
Description: Z-DIODE 0,3W 3,3V 5% SOD523 Supplier: DIODES INC Matchcode: BZT52C3V3T Rutronik No.: DZ8796 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: SOD523 Packaging: REEL
Find Alternatives
U(Z)
3.3 V
P(tot)
0.3 W
Tolerance
5 %
I(Z)
5 mA
Package
SOD523
Supplier Lead time
10 weeks
Prices
Article with this quantity is not orderable.
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZX84C3V3_R1_00001
BZX84C3V3_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOT - 23
  • package: SOT-23
  • Packaging: REEL
Topseller
PANJIT
PANJIT MMSZ5226B_R1_00001
MMSZ5226B_R1_00001
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,5W 3,3V 5% SOD123