LZ2G220MI250B50CEH
CHANG
CHANG LZ2G220MI250B50CEH
image shown is a representation only
LZ2G220MI250B50CEH
Description: LZ 22uF 400V 20% 12x25/5,0 Supplier: CHANG Matchcode: HFRLB22U400V5,0 Rutronik No.: KEL17778 Unit Pack: 450 MOQ: 450 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22 µF
V(N)
400 V
Style
RADIAL
Rutronik size
12x25 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
10000 h
I(@100kHz/T(A)m
675 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-25 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
12,5x25 mm
Reel step
15 mm