GR1C471MG125A00CEH
CHANG
CHANG GR1C471MG125A00CEH
image shown is a representation only
GR1C471MG125A00CEH
Description: GR 470uF 16V 20% 10x12/5,0 Supplier: CHANG Matchcode: SE470U16V5,0 Rutronik No.: KEL18448 Unit Pack: 200 MOQ: 200 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
16 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x12 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x12,5 mm