VLAS121016J350DP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VLAS121016J350DP
image shown is a representation only
VLAS121016J350DP
Description: VL1210 DC=16V CL=35V 1,6J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC11V1210 Rutronik No.: WVDR3204 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1210
U(AC)
11 V
U(CL)
35 V
U(DC)
16 V
Max.current
10 A
Energy
1.6 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.02 mm
Length
2.01 mm
Width
1.25 mm