VJ20M00300KBA
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VJ20M00300KBA
image shown is a representation only
VJ20M00300KBA
Description: VC 1206 DC=38V CL=77V 1,1J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC30V1206 Rutronik No.: WVDR1178 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 package: 1206 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1206
U(AC)
30 V
U(CL)
77 V
U(DC)
38 V
Max.current
200 A
Energy
1.1 J
Automotive
SEE DATAS.
Packaging
REEL
Power rating
0.008 W