VGAH222022Y490DP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VGAH222022Y490DP
image shown is a representation only
VGAH222022Y490DP
Description: VC 2220 DC=22V CL=49V 6,8J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC17V2220 Rutronik No.: WVDR3228 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
2220
U(AC)
17 V
U(CL)
49 V
U(DC)
22 V
Max.current
1200 A
Max.oper.temp.
150 °C
Energy
6.8 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
Power rating
0.03 W
RoHS Status
RoHS-conform
Height
2.5 mm
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Min.oper.temp.
-55 °C