VCAS120645K900RP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VCAS120645K900RP
image shown is a representation only
VCAS120645K900RP
Description: VC 1206 DC=45V CL=90V 0,6J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC35V1206 Rutronik No.: WVDR2647 Unit Pack: 2000 MOQ: 40000 package: 1206 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1206
U(AC)
35 V
U(CL)
90 V
U(DC)
45 V
Max.current
200 A
Energy
0.6 J
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.02 mm
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm