VC121060J121RP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VC121060J121RP
image shown is a representation only
VC121060J121RP
Description: VC 1210 DC=60V CL=120V 1,5J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC42V1210 Rutronik No.: WVDR2663 Unit Pack: 2000 MOQ: 20000 package: 1210 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1210
U(AC)
42 V
U(CL)
120 V
U(DC)
60 V
Max.current
10 A
Energy
1.5 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.7 mm
Length
3.2 mm
Width
2.49 mm