VC121030H620RP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VC121030H620RP
image shown is a representation only
VC121030H620RP
Description: VC 1210 DC=30V CL=67V 1,2J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC21V1210 Rutronik No.: WVDR1658 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1210 Packaging: REEL
Datasheet
Package
1210
U(AC)
21 V
U(CL)
67 V
U(DC)
30 V
Max.current
10 A
Energy
1.2 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.7 mm
Length
3.2 mm
Width
2.49 mm