VC120626D580RP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VC120626D580RP
image shown is a representation only
VC120626D580RP
Description: VC 1206 DC=26V CL=60V 0,4J 120A Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC18V1206 Rutronik No.: WVDR200 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1206 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
1206
U(AC)
18 V
U(CL)
60 V
U(DC)
26 V
Max.current
120 A