VC06LC18X500RP
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX VC06LC18X500RP
image shown is a representation only
VC06LC18X500RP
Description: VC 0603 DC=18V CL=50V 0,05J Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: VC14V0603 Rutronik No.: WVDR1207 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0603
U(AC)
14 V
U(CL)
50 V
U(DC)
18 V
Max.current
30 A
Energy
0.05 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
0.9 mm
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm