TPSV686K025R0095
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSV686K025R0095
image shown is a representation only
TPSV686K025R0095
Description: TC 68uF 25V 10% Case V 95mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC68U25VVLOWR Rutronik No.: KTA5144 Unit Pack: 400 MOQ: 400 Packaging: REEL BLI
C(N)
68µ F
U(N)
25 V
Case code
V
ESR
0.095 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
17 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7361
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
6.1 mm
Height
3.55 mm