TPSD685K050R0300
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSD685K050R0300
image shown is a representation only
TPSD685K050R0300
Description: TC 6,8uF 50V 10% Case D 300mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC6,8U50VDLOWR Rutronik No.: KTA7002 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
6,8µ F
U(N)
50 V
Case code
D
ESR
0.3 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
3.4 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm