TPSD476K020R0100
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSD476K020R0100
image shown is a representation only
TPSD476K020R0100
Description: TC 47uF 20V 10% Case D 100mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC47U20VDLOWR Rutronik No.: KTA6806 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
U(N)
20 V
ESR
0.1 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
9.4 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
2.9 mm
Range
LOWESR
Style
CHIP
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
El Salvador
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KYOCERA AVX
KYOCERAAVX TPSD476K016R0150
TPSD476K016R0150
Passive Components
  • TC 47uF 16V 10% Case D 150mOhm