TPSC686K016R0200
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC686K016R0200
image shown is a representation only
TPSC686K016R0200
Description: TC 68uF 16V 10% Case C 200mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC68U16VCLOWR Rutronik No.: KTA5234 Unit Pack: 500 MOQ: 1500 Packaging: REEL BLI
C(N)
68µ F
U(N)
16 V
Case code
C
ESR
0.2 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
10.9 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm