TPSC227K006R0125
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC227K006R0125
image shown is a representation only
TPSC227K006R0125
Description: TC 220uF 6,3V 10% Case C 125mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC220U6,3VCLOWR Rutronik No.: KTA6678 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
220µ F
U(N)
6.3 V
Case code
C
ESR
0.125 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
13.9 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm