TPSC107K010R0075
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC107K010R0075
image shown is a representation only
TPSC107K010R0075
Description: TC 100uF 10V 10% Case C 75mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC100U10VCLOWR Rutronik No.: KTA5298 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
100µ F
U(N)
10 V
Case code
C
ESR
0.075 Ohm
Tolerance
10 %
Leakage current
10 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.08
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
Range
LOWESR
Style
CHIP
Packaging
REEL BLI
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
El Salvador
ABC-Code
B
Supplier Lead time
18 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY TR3C107K010C0100
TR3C107K010C0100
Passive Components
  • TC 100uF 10V 10% Case C...