TPSC106K025R0500
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TPSC106K025R0500
image shown is a representation only
TPSC106K025R0500
Description: TC 10uF 25V 10% Case C 500mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC10U25VCLOWR Rutronik No.: KTA5673 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
U(N)
25 V
Case code
C
ESR
0.5 Ohm
Tolerance
10 %
Automotive
NO
Leakage current
2.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
6032
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
6 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm